Text Neck és a mobileszközök okozta nyak- és fejfájás

Az okostelefon olvasásakor a fejünket lógatjuk, ami nagy terhelést jelent a gerincnek. A hibás tartás következtében nyak- és fejfájást érezhetünk, rosszkedvet, depressziót is okozhat. A cikk szerint gerincműtéthez is vezethet a probléma, ami már járványszerű méreteket öltött, de mindenképp nagyon gyakori.

Fontos, hogy lehetőleg megfelelő magasságban levő képernyőn, megfelelő gerinctartással olvassunk. Ha pedig mobil eszközt böngészünk, ne a fejünket biccentsük előre, hanem a szemünkkel nézzünk a megfelelő irányba, a készüléket emeljük magasabbra. Rendszeresen tornáztassuk a nyakunkat:

  • fordítsuk a fejünket jobbra-balra többször
  • billentsük oldalra szintén többször
  • összekulcsolt kezünket a tarkóra téve adjunk ellenállást, közben nyomjuk hátra a fejünket
  • homlokunkat kezünkkel megtámasztva nyomjuk előre a fejünket.

Ne dobjuk el az okostelefont, hanem tanuljuk meg a helyes tartást!

A teljes cikk itt olvasható: https://www.washingtonpost.com/news/morning-mix/wp/2014/11/20/text-neck-is-becoming-an-epidemic-and-could-wreck-your-spine/